Відповідь

Дготі та сарі — традиційний одяг ведичної культури

Згідно стародавньої ведичної культури, людина одягається відповідно до його духовного і соціального положення. Дотримуючись цих традицій, жінки носять сарі, а чоловіки — одяг, який називається дготі. Одружені чоловіки носять білий одяг, а неодружені — шафранового кольору.

Вважається, що через те, що такий одяг не є прошитим (не містить швів), він не передає карму інших людей. А ще, таке вбрання налаштовує відданого Крішни на більш піднесений лад.

Більшість жінок, які практикують Свідомість Крішни, одягаються в красиві довгі сукні “в підлогу”, роблять собі акуратні зачіски і елегантний макіяж. Вони впевнені, що красивою потрібно бути, в першу чергу, для Бога. При цьому краса має бути скромною, а одяг — підкреслювати цю красу, а не виставляти напоказ різні частини жіночого тіла.

Це квінтесенція духовної мудрості Індії

Назва книги в перекладі з санскриту означає «Пісня Господа».

Якщо ми маємо можливість розвиватися і виховуватися на піснях простих людей, просто уявіть, чому ми можемо навчитися від початкового Творця і Абсолютного Бога-Особи, Шрі Крішни.

“Бгаґавад-ґіта” є частиною Магабгарати, давньоіндійського епосу.  Це квінтесенція духовної мудрості Індії, один із найвеличніших філософських-поетичних творів і водночас одна з основних священних книг світу. У ній Сам Господь, Шрі Крішна, даючи настанови Своєму близькому супутнику Арджуні, розкриває власну природу, а також природу і призначення людини й описує способи досягнення істинної досконалості та успіху в житті.
 
Існує понад 700 перекладів і коментарів Ґіти, але найуспішнішим і визнаним більшістю авторитетних філософів і теологів світу, є “Бгаґавад-ґіта, як вона є”, автором якої є Шрі Шрімад А. Ч. Бгактіведанта Свамі Прабгупада, ачарья-засновник Міжнародного товариства свідомості Крішни. “Бгаґавад-ґіта, як вона є” була перекладена більш ніж на 80 мов, загальний тираж цього видання становить більше 120 млн. копій по всьому світу.

Перш за все це “Бгаґавад-ґіта” та “Шрімад-Бгаґаватам”

Рух Харе Крішна базується на ведичній літературі стародавньої Індії, перш за все це “Бгаґавад-ґіта” таШрімадБгаґаватам”. Цим священним писанням близько 5000 років, і сьогодні їм слідують більше 900 мільйонів чоловік. «Бгаґавад-ґіта» також є основним писанням індуїзму (третьою, за кількістю послідовників, релігією в світі).

Я — душа, і у мене є тіло

Це питання хвилює як філософів, так і вчених впродовж тисячоліть. У священних писаннях вказано, що тіла, які ми бачимо на власні очі біле, чорне, індійське, європейське, грецьке, китайське, це тимчасові зовнішні позначення. Справжня істота, духовна душа, перебуває всередині. Тому ствердження «у мене є душа» вважається не коректним. Насправді ви і є душа. Реальне розуміння: «Я душа, і у мене є тіло». Коли тіло вмирає, душа продовжує жити і переміщується в інше місце.

Основні якості духу: постійний, свідомий, завжди задоволений і блаженний.

Дух і матерія – це дві, здавалося б, несумісні речі, які в поєднанні складають «світ, яким ми його знаємо».

Основні якості духу: постійний, свідомий, завжди задоволений і блаженний. Основні властивості матерії: тимчасова, несвідома, предмет несприятливих умов.

Наприклад, я – людина, дух – відчуваю, що я існую. Мої почуття збирають дані, а я переживаю ці відчуття. Життя не завжди легке або приємне, але я намагаюся уникати болю, коли можу, і сподіваюся на таку кількість задоволення, яке тільки зможу отримати.

Моє тіло створене з матеріалу, що біорозкладається та зветься «матерією», вона виникла в певний час і не буде існувати вічно. Якщо я не змушу моє тіло рухатися, воно залишиться на місці. Крім цього, щоб організм продовжував існувати, постійно повинні дотримуватись необхідні фізичні умови (поживні, екологічні та ін.).

Як я потрапив в це тіло, це інша довга історія. Але в якийсь момент – я точно не знаю коли, мені доведеться вийти з цього тіла і відправитися кудись ще. Куди я піду, це ще одна історія, але коли я залишу його, тіло перестане функціонувати.

Дух – це сутність, активний принцип у кожній живій істоті. Без духу матерія нічого не може зробити. Матерія – це речовина, з якої зроблені тіла, матеріал, який скадає весь Всесвіт.

Різниця між духом і матерією схожа на різницю між водієм і автомобілем: автомобіль мінус водій дорівнює «припаркованому автомобілю».

Ми не тіла, які «мають» душі

Ми не тіла, які «мають» душі. Ми душі, у яких є тіла. Душі не мають потреби в тілі, для того щоб жити. Тіла ж без душ називаються «мертвими».

Душі – це справжні люди, що володіють унікальними особистісними характеристиками – набором почуттів, розумом, інтелектом. Душі не вмирають, не старіють, ніколи не припиняють своє існування і завжди зберігають свою індивідуальність.

Душі духовні. «Духовний» означає вічно радісний і абсолютно свідомий. Чому нам не подобаються біль, смерть, смуток або збентеження з приводу того, що робити далі? Тому що ці стани є точними протилежностями наших природних, духовних життєвих проявів.

Природна діяльність душ – це служіння Верховній Душі – Богу – в унікальних з ним стосунках. Ми можемо спробувати уникнути цього, але служіння єдина діяльність, яка може доставити нам повне задоволення. Наша духовна природа вимагає, щоб ми любили і служили чомусь.

Оскільки у нас є вільна воля і незалежність; ми можемо або направити нашу любов і служіння Господу (Крішні), або здаватися собі найвеличнішими – в тимчасовому, ілюзорному (недуховному) світі.

Ілюзорне життя ніколи не зможе задовольнити духовну істоту. Зрештою, кожна душа в тимчасовому матеріальному світі переконується, що має бути щось вище. І в цей час душа може знову з цікавістю дізнатися про свою духовну природу і в підсумку захоче відновити свої вічні відносини з Крішною.

Велике дерево поволі росте

Велике дерево поволі росте. Озбройтеся терпінням, смиренням і рішучістю перемогти ваших внутрішніх ворогів, котрі хочуть отримати вас у рабство. Просто продовжуйте робити те, що можете. Будь ласка, зрозумійте, що регулюючі принципи не є штучним тягарем. Навпаки, вони існують, щоб допомогти вам розвиватися духовно й бути здоровим.  Також дуже сприятливо спілкуватися з тими, хто вже дотримується регулюючих принципів тривалий час. Цей фактор істотно надихає, а також уникайте спілкування з тими, у кого є схильність займатися згаданою гріховною діяльністю. Поставте я  й серйозно до регулюючих принципів. Пам’ятайте, що навіть найбільш просунуті вайшнави дотримуються регулюючих принципів. Більше займайтеся відданим служінням і повторюйте “Харе Крішна, Харе Крішна, Крішна Крішна, Харе Харе; Харе Рама, Харе Рама, Рама Рама,, Харе Харе”,  слухайте і читайте Бгаґавад-Ґіту й Шрімад-Бгаґаватам. Крішна цінує наш ентузіазм і дає сили.

Секс призначений для зачаття дітей — це природний результат сексуального союзу.

У сучасному суспільстві спостерігається прагнення до звільнення від сексуальної стриманості. Проте разом з тим людство отримало колосальні проблеми. Причиною цього є неправильні й примітивні уявлення про те, що таке секс і яка його ціль.

Секс призначений для зачаття дітей — це природний результат сексуального союзу. Але люди намагаються уникати відповідальності й тільки задовольняти почуття (які не можна задовольнити в принципі). Для цього використовуються контрацептиви й аборти. У результаті такого ставлення до сексу, виникають хвороби або не бажане потомство, як побічний продукт сексу. Це є причиною травми для дитини й в наслідку позначається на її психічному стані.

Ідея полягає не в тому, щоб взагалі відмовитися від сексу, а в тому, щоб слідувати його реальній цілі.

Також сексуальне бажання може бути очищеним за допомогою процесу Свідомості Крішни, і після цього очищення воно перетворюється на любов. Таким чином ми пробуджуємо нашу вічну природу й природну любов до Бога, і отримуємо розуміння, що секс — всього на всього її викривлене відображення.

Ведичні писання виключають вживання чаю, кави, тютюну, алкоголю, героїну й інших сильних наркотиків

До інтоксикацій належить вживання речовин, які не потрібні для підтримання організму й здійснюють збуджуючий вплив на розум і тіло. Тому Ведичні писання виключають вживання чаю, кави, тютюну, алкоголю, героїну й інших сильних наркотиків. У наш час багато людей залежать від цих речовин, використовуючи їх для втечі від реальності. Але будь-який об’єктивний спостерігач зробить висновок, що така насолода чи полегшення є тимчасовими, а відповідно – ілюзорними. Такі звички мають руйнівні результати: величезні витрати й пов’язані з цим злочини, залежність і втрата фізичного й психічного здоров’я. Зрештою, це закінчується неможливістю жити повноцінним життям, хворобами й передчасним старінням. Окрім того, ефект звикання до дози інтоксикації, а як результат —  використання ще сильніших речовин — поступово руйнує аскетизм і чистоту, які є важливими умовами духовного життя.

існують організації, що допомагають позбавитися від прив’язаності до азартних ігор

Ця проблема настільки істотна в наші дні, що поряд з реабілітаційними центрами для наркозалежних повсюдно існують організації, що допомагають позбавитися від прив’язаності до азартних ігор.

Ця шкідлива схильність руйнує принцип правдивості в свідомості людини. Азарт дуже тісно пов’язаний з шахрайством.

Не здатні себе контролювати, гравці постають перед величезними фінансовими труднощами. Борги постійно супроводжують їхню реальність. Це в свою чергу призводить до цілої низки деструктивних процесів у житті людини, аж до карної відповідальності й думок про суїцид.

Також подібна схильність призводить до ілюзорних ідей, що нібито можна зробити ставку й перемогти хвороби, старість і смерть. Тим не менше, немає сенсу пробувати щастя з найсуворішим законом природи — кармою. Тому термін “шанс” в азартних іграх є запереченням Закона Бога. Один думає, що десь у системі є лаз, місце, де можна виграти, шанс виграти — але ні. 

Люди не хижаки

Перш за все, вбивство невинних  тварин з метою задовольнити збочені бажання язика – це не те, що Крішна й природа хочуть від нас. Люди не хижаки. Для нас ідеально підходить рослинна їжа. Якби природа створила людей, щоб полювати на тварин і їсти їхню плоть — для нас було б цілком нормально ловити тварин у лісі, розривати їх на шматки та їсти сирими. Але це не сприяє хорошому апетитові, правда?

Водночас, фрукти і ягоди з того ж лісу нам подобається їсти сирими. Насправді не потрібно бути лікарем, щоб зрозуміти, що м’ясо не призначене для людей. Ви — те, що Ви їсте. Їжа, яку Ви вживаєте, впливає не тільки на Ваше тіло, але й на Ваш розум. Так, Ви отримуєте якусь силу, але не витривалість. Ось чому більшість серйозних спортсменів не вживають м’ясо. Воно може зробити Ваше тіло сильним замолоду, проте з віком від цієї ж їжі приходять слабкість і хвороби. Ось чому м’ясо літнім людям нерекомендовано.

Також, на ментальному рівні, м’ясо робить Вашу свідомість грубшою. Що більше м’яса ви їсте, то менше Ви можете зрозуміти духовну філософію. Також стає важче контролювати почуття, а відповідно – слідувати іншим регулюючим принципам стає неможливим. Зокрема це стосується незаконного статевого життя. Тільки той, хто здатен тримати під контролем язик, може контролювати статеві органи. Таким чином, людина, що вживає м’ясо, ризикує стати рабом своїх чуттів, які в принципі неможливо задовольнити. І саме потурання почуттям змушують людину деградувати до тваринного способу життя.

Ба більше, у цьому світі кожен отримає що заслужив. Те, що Ви зробили з іншими, Ви зробили самі з собою.

Згідно з цим законом карми — увесь біль, завданий живим істотами, повертається.

З іншого боку вегетаріанська дієта буде підтримувати Ваше здоров’я й очистить розум, таким чином Ви зможете зрозуміти духовну філософію, вести достойний спосіб життя і зрештою звільнитись від матеріальної зумовленості народження і смерті.

Також м’ясна промисловість значно шкодить навколишньому середовищу. Враховуючи усі ці фактори, ведичні писання наказують відмовитися від вживання продуктів вбивства.

4 регулюючі принципу

Справжні джентльмени, леді, які себе поважають й особливо віддані Крішни (вайшнави) дотримують таких чотирьох регулятивних принципів:

1) відмова від вживання м’яса, риби і яєць,

2) відмова від азартних ігор,

3) відмова від вживання дурманних речовин та інтоксикацій (наркотики, алкоголь, нікотин і т. д.),

4) а також відмова від незаконного (поза  шлюбом) сексу.

Бгакті-йога — це служіння Шрі Крішні

Просто повторіть «Харе Крішна Харе Крішна Крішна Крішна Харе Харе, Харе Рама Харе Рама Рама Рама Харе Харе» і займіться однією з форм бгакті-йоги відповідно до настанов істинного духовного вчителя. Бгакті-йога — це служіння Шрі Крішні, Верховному Богові-Особі. Перший крок бгакті-йоги називається “шравана” чи слухання. Ви повинні почути від істинного духовного вчителя про Крішну й про те, як займатися бгакті-йогою. Вивчайте книги А. Ч. Бгактіведанти Свамі Прабгупади.

Хто такі «Харе Крішна»? (Кришнаїти)

Зазвичай, так люди називають учнів і послідовників А. Ч. Бгактіведанти Свамі Прабгупади, тому що вони постійно повторюють «Харе Крішна».

спів ведичних мантр, що починаються з омкари, є прямим повторенням імені Крішни.

Господь Крішна говорить в “Бгаґавад-Ґіті” (7.8), пранавах сарва-ведешу: “Я – … склад “ом” у ведичних мантрах”.

Таким чином, спів ведичних мантр, що починаються з омкари, є прямим повторенням імені Крішни. Повторення омкари не відрізняється від звертання до Господа як до Крішни. Сенс залишається той самий, але Шрі Чайтанья Махапрабгу, лідер нашого духовного руху, рекомендував цього віку повторювати Харе Крішна, Харе Крішна, Крішна Крішна, Харе Харе; Харе Рама, Харе Рама, Рама Рама, Харе Харе. (Із коментаря Бгактіведанти Прабгупади, Шрімад Бгаґаватам 6.5.26)

Єдине, про що ми повинні просити Бога — служіння Йому

Чайтанья Махапрабгу вчить нас — єдине, про що ми повинні просити Бога — служіння Йому. У цьому і полягає суть маха-мантри Харе Крішна. Коли ми повторюємо Харе Крішна, Харе Крішна, Крішна Крішна, Харе Харе; Харе Рама, Харе Рама, Рама, Рама, Харе Харе, ми, насправді, звертаємося до Господа та Його енергії Харе. Хара – внутрішня сила Крішни, Шріматі Радгарані чи Лакшмі. Таким чином, вайшнави поклоняються Радга-Крішні, Лакшмі-Нараяні й Сіта-Рамі. Спочатку маха-мантри Харе Крішна ми розглянемо внутрішню енергію Крішни, Харе. Отже, ми кажемо: “О, Радгарані! О Харе! О, енергіє Господа!” Коли ми звертаємося до когось таким чином, він зазвичай говорить: “Так, що вам потрібно?” Відповіддю на це запитання повинна бути наша молитва “Будь ласка, займіть мене служінням Вам”. Ми не повинні говорити: “О, енергіє Господа, о Крішно, будь ласка, дайте мені грошей. Прошу, дайте мені прекрасну дружину й багато послідовників. Будь ласка, дайте мені престижний статус і пост президента”. Це все матеріальні бажання, яких варто уникати. Господь Будда проповідував відмову від усіх матеріальних бажань. І хоча не бажати неможливо, оскільки така природа живої істоти, однак у наших силах відмовитися саме від матеріальних бажань. Якщо людина не бажає, вона мертва. Але наші бажання очистяться, якщо єдине, що нам потрібно, — це служіння Крішні.

 задати питання

ВВЕДІТЬ ВАШЕ ПИТАННЯ