Що таке вайшнавізм. Хто такі вайшнави.

Ведичні писання сягають своїм корінням в глибоке минуле. 5000 років тому Веди були записані на санскриті – мові-прабатьків всіх індоєвропейських груп мов. Ґаудія-вайшнавізм заснований на таких ведичних писаннях, як «Бгаґават ґіта», «Бгаґават-пурана» («Шрімад-Бгаґаватам»), «Чайтанья-чарітамріта» та інших. З усіх священних писань індуїзму «Бгаґавад-ґіта» є найбільш популярною і всесвітньо відомою.

Основним засобом духовного вдосконалення Ґаудія-вайшнавів є оспівування Святих Імен Господа. На це звертав особливу увагу Шрі Чайтанья Махапрабгу, великий святий і реформатор Індії XVI століття. Шрі Чайтанья підкреслював необхідність бгакті (відданого служіння), любові до Господа на шляху поклоніння і усвідомлення Бога. Дотримуючись прикладів попередніх авторитетів, Він надавав особливого значення спільному оспівування Святих Імен Господа (т.зв. кіртан). Вважається, що таким чином людина допомагає не тільки собі (як при повторенні Святих Імен на чотках), але і всім оточуючим, хто слухає. Згідно віросповіданню вайшнавізму, Господні Імена мають особливу силу і могутність – наділяти кожного можливістю відчути присутність Господа в Його Імені. Шрі Чайтанья  Махапрабгу вважав, що кульмінацією духовного життя і повторення Святих Імен є встановлення особистісних відносин з Верховним Богом-Особою.

Відповідно до теології вайшнавізму саме в особистісному прояві Бога найбільш виражені Його духовні якості. Господь активно втручається в хід подій цього світу і відповідає на молитви відданих, і одночасно – в своєму трансцендентному бутті – Він завжди перебуває поза межами матеріального часу і простору. Різні іпостасі і аспекти єдиного Бога відповідають різним Святим Іменам, головними з яких для вайшнавів є Вішну (Всюдисущий) і Крішна (Всеприваблевий).

Всі Ґаудія-вайшнави дотримуються чотирьох регулюючих принципів духовного життя:

  1. Не вживають в їжу м’ясо, рибу і яйця (вайшнави є лакто-вегетаріанцями, оскільки вживають в їжу всі види молочних продуктів);
  2. Не вживають одурманюючі і наркотичні речовини, включаючи тютюн, чай і каву;
  3. Не приймають участь в азартних іграх і фінансових махінаціях;
  4. Вступають у сексуальні відносини виключно в шлюбі.

Основні переконання Ґаудія-вайшнавів такі:

  • Шляхом щирого плекання справжньої духовної науки ми зможемо звільнитися від занепокоєнь і досягти стану чистого, нескінченного і щасливого свідомості в цьому житті.
  • Ми не є цим тілом. Ми нескінченні духовні душі, невід’ємні частки Господа Крішни. Ми всі є братами, а Господь – наш загальний Батько. Ми віримо в переселення душі (реінкарнацію).
  • Крішна вічний, всезнаючий, всюдисущий, всемогутній і всеприваблюючий. Він батько, який дає сім’я всім живим істотам, і він підтримує енергію всього космічного творіння. Він є тим самим Господом, якого в інших релігіях називають як Аллах, Будда і Єгова.
  • Абсолютна істина міститься в Ведах, найдавніших писаннях в світі. Суть Вед викладена в «Бгаґавад-ґіті», дословному запису слів Крішни.
  • Людина може отримати Ведичне знання від справжнього духовного вчителя – людини, яка вільна від егоїстичних мотивів і чий розум зосереджений на Крішни.
  • Людина робить всі вчинки як підношення Крішні і не робить нічого для власного чуттєвої насолоди. Перед тим як приймати їжу, віддані Крішни пропонують Йому їжу, яка підтримує всіх людей, потім Крішна приймає її і їжа стає очищеною.
  • Рекомендованим засобом для досягнення стадії зрілої любові до Господа в цей вік Калі, або століття сварок, є оспівування Святих Імен Господа. Найпростішим методом для більшості людей є оспівування Харе Крішна Маха-мантри: Харе Крішна Харе Крішна Крішна Крішна Харе Харе Харе Рама Харе Рама Рама Рама Харе Харе.
 задати питання

ВВЕДІТЬ ВАШЕ ПИТАННЯ