Історія

Завдяки зусиллям ачар’я-засновника ІСККОН А. Ч. Бгактіведанти Свамі Прабгупади релігія вайшнавізму поширилася на Заході. Прабгупада приїхав в Америку в 1966 році, не маючи фінансової підтримки та джерел доходу, знайомих і житла. За 12 років Прабгупада заснував 108 осередків Товариства свідомості Крішни на всіх континентах світу.

Більшість членів ІСККОН – сімейні люди. Деякі з них весь свій час присвячують діяльності в духовній громаді, інші працюють в різних професійних сферах. Зростає кількість людей, які віддають духовній практиці частину свого часу, відвідуючи храм по неділях, у вільний від роботи, громадських і сімейних справ час. Кожна людина особисто вирішує, яким чином і скільки часу він присвятить діяльності в суспільстві Свідомості Крішни.

Штаб-квартира ІСККОН знаходиться в Індії, в Західній Бенгалії, в місті Маяпур. Управління Товариством здійснює Керівна Координаційна Рада (GBC / Governing Body Commission), заснована Шрілою Прабгупадою в 1970 році. Керівна рада в складі представників країн і регіонів щорічно збирається на засідання в Маяпурі.

На території колишнього Радянського Союзу Свідомість Крішни прийшло в 1972 році під час візиту Бгактіведанти Свамі в Москву. З тих часів конфесія розвивається і в Україні. Перше товариство вайшнавів в Україні було зареєстровано в 1990 році в місті Київ, а сьогодні – це понад 80 храмів і центрів у всіх районних центрах країни. Кількість послідовників в Україні налічує понад 40 000 чоловік.

За часів «перебудови» конфесія пройшла період інтенсивного кількісного зростання, що було викликано її новизною і відсутністю будь-яких традиційних східних релігій. Про це говорить статистика Держкомнацрелігій, яка відображає динаміку реєстрації релігійних спільнот Свідомості Крішни в різні роки. Керівники конфесії вважають, що в даний час співтовариство займає відповідну нішу в українському суспільстві. Тому сьогодні головне завдання визначається як духовна освіта для членів спільноти, турбота про парафіян і пасторська робота.

Витоки української культури сягають у індоєвропейську пракультури. Це проявляється в безлічі спільних коренів найуживаніших і усталених слів санскриту і української мов, народному одязі, обрядовості та багатьох інших деталях. Те ж доводять археологічні розкопки, наприклад, в Трипіллі. Таким чином, ментальність українця ближче до образу мислення Сходу, зокрема Індії, ніж до європейського. Саме завдяки цим факторам Свідомість Крішни гармонійно входить в український культурний контекст.

 задати питання

ВВЕДІТЬ ВАШЕ ПИТАННЯ