Статті

Мистецтво помирати

Мистецтво помирати

Відповідно до статті «Втрачене мистецтво помирати» у лондонській газеті «Сандей Телеграф», у наші дні люди намагаються уникати думки про смерть. Одним із доказів цього є той факт, що смерті більше не приділяють уваги вдома. Тоді як століття тому тільки п'ять відсотків британського населення помирало у лікарнях, сьогодні – це понад сімдесят відсотків. І щоактивніше люди намагаються тримати смерть на відстані витягнутої руки, то більше ці ритуали стали поверховими. Здавалося б, мало хто плаче, і сімдесят п'ять відсотків тих, хто помирає в Англії, йдуть без жодних церковних церемоній.

детальніше..
Мистецтво помирати

Прасад. Могутність освяченої їжі

На духовному шляху ті, хто найбільше схильні до умиротвореного життя і поважають цінність життя всіх живих істот, часто приймають вегетаріанство. Це відповідає такому принципові йоги, як ахімса, що означає проявляти ненасилля й утримуватися від заподіяння будь-якої шкоди живим істотам. Однак у процесі практики бгакті-йоги відданий виходить за рамки простого вегетаріанства, і споживання їжі стає способом духовного прогресу. В храмах Крішни їжу пропонують Божествам у процесі поклоніння, після чого вона стає прасадом («прасад» у перекладі з санскриту означає «милість Господа»). Таким чином, їжа, яку ми вживаємо після того, як її запропонували Господу, стає засобом нашого очищення і духовного розвитку.

детальніше..
Мистецтво помирати

Реінкарнація і святе ім’я Господа

Останнім часом в суспільстві все частіше цікавляться темами, пов’язані з реінкарнацією. З’являються нові прихильники, теорії та відкриття. Свідоцтва людей, які пережили клінічну смерть, тих, хто начебто зазирнув в майбутнє, заінтригували сучасних парапсихологів, а також різних дослідників. Проте фундаментальними джералами по реінкарнації є санскритські веди, священні писання. Наприклад, в «Шрімад Бгаґаватам» є захоплююча оповідь про досвід вмираючої людини на ім’я Аджаміла.

детальніше..
Мистецтво помирати

Як правильно трудитися в Свідомості Крішни

В одній з попередніх статей ("Карма – закон причин і наслідків") ми посилаючись на Ішопанішади встановили, що усе живе й неживе у всесвіті належить Господу й підвладне Йому, а якщо ми важимо на не виділене нам долею, то запускаємо механізм карми. Виникає запитання: де ж брати енергію для виконання обов'язків з підтримання тіла, сім'ї, суспільних зобов'язань і т.д., так, щоб не стати рабом закону карми? Ідеально – усю діяльність присвятити Богу. І багато хто не готовий і не здатен на це відразу.

детальніше..
Мистецтво помирати

Карма – закон причин і наслідків

Слово «Карма» в наш час стало досить популярним. Люди використосовують його залежно від власного розуміння, яке не завжди відповідає первісному значенню. Іноді, вживаючи слово карма, мається на увазі доля, тобто щось визначене наперед. Наприклад, кажуть "це твоя карма". Іноді це слово застосовують у значеннях кара чи відплата, які несуть негативний відтінок.

детальніше..
Мистецтво помирати

Чи є душа в тілі

Питання про те, чи існує душа - з категорії вічних. Оптимісти кажуть, що душа є, скептики сумніваються, інші люди живуть своїм звичайним життям. Чому так важливе це питання? Для повсякденних реалій воно здається зайвим і нудним, релігійним, так би мовити.

детальніше..
Мистецтво помирати

Що в імені Твоїм, о Крішно?

Ми живемо в оточенні звуків. Деякі з них приємні, інші – не дуже. Проте на звуковій палітрі вирізняється одна вібрація, яка завжди викликає відповідні почуття.

детальніше..
Мистецтво помирати

Харе Крішна - маха-мантра

Харе Крішна мантра звільнення ➜ переклад тексту, значення, сила мантри. Харе Крішна, Харе Крішна, Крішна Крішна, Харе Харе / Харе Рама, Харе Рама, Рама Рама, Харе Харе

детальніше..
 задати питання

ВВЕДІТЬ ВАШЕ ПИТАННЯ